Čtvrtek 18. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Hrádku se srazila tři osobní vozidla s nákladním automobilem, hasiči vyprošťovali tři zaklíněné lidi

Tři muže museli hasiči vyprostit v úterý 9. 7. 2024 pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí při nehodě tří osobních a jednoho nákladního vozidla. Na místě zasahoval i vrtulník záchranářů, který přepravil jednu zraněnou osobu do nemocnice.

Hasiči obdrželi informaci o dopravní nehodě, která se stala na silnici číslo 11 v katastru obce Hrádek na Frýdecko-Místecku, sedm minut po třetí hodině odpolední. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Třinec a dobrovolná jednotka z Jablunkova.

Hasiči museli ihned po příjezdu na místo nehody vyprostit celkem tři muže. Pomocí vyprošťovacího nářadí vyprostili první dva během deseti minut, dalšího pak během následujících sedmi minut. Na místě zásahu přistál i vrtulník záchranářů, který dopravil jednoho zraněného do nemocnice, zbylé dva odvezly sanitní vozy.

Po ukončení záchranných prací provedli hasiči po dohodě s policií zprovoznění komunikace jedním jízdním pruhem, neboť silnice byla po dobu záchranných prací na dvě hodiny uzavřena. Po odklizení trosek předali místo nehody policii a vrátili se na své základny.

Lukáš Popp
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet