Čtvrtek 23. března 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Zachránili řidiče a řidičku z hořících vozidel

Hrdinsky se zachovali řidiči, účastníci nehody, při dvou dopravních nehodách s následným požárem vozidel. Ilustrační foto.

V prvním případě se jednalo o dopravní nehodu, srážku osobního a nákladního automobilu, mezi obcemi Křenovy a Staňkov, ke které došlo v pátek 24. září 2004. Obě vozidla se po nárazu vzňala. Řidič kamionu Luděk Nezbeda z Kladna ani na chvilku nezaváhal a vyprostil z hořícího osobního automobilu Citroen AX řidičku z Horšovského Týna, čímž jí zachránil život. Svůj život neváhal nasadit i řidič ve druhém případě. Jednalo se o dopravní nehodu, srážku kamionů Renault Magnum a Volvo, na silnici mezi obcemi Křenovy a Semošice, ke které došlo v úterý 21.září 2004. I zde se po nárazu jeden z kamionů vzňal. Řidič druhého kamionu Martin Čuda z Červeného Kostelce nehledíc na nebezpečí tu vyprostil zraněného řidiče z hořícího Renaultu Magnum.
Hasiči touto cestou děkují oběma statečným mužům. Oba případy, které nejsou jedinými, dokazují, že jsou mezi námi ještě lidé, kteří neváhají pomoci i bez ohledu na hrozící nebezpečí, a to je jistě příjemné zjištění.

Tiskový mluvčí HZS Plzeňského kraje: por. František Vaško
Sdílet