Úterý 25. ledna 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Společné cvičení profesionálních a dobrovolných hasičů

Cvičení jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů v centru Zlína.

Dne 28. 10. 2004 v 07.50 hod. byli hasiči informováni a požádáni o pomoc z Krizového štábu statutárního města Zlín k mimořádné události v části Čepkov.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se zásahovým vozidlem a speciálním protichemickým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zaplavení rozestavěné části obchodního centra na Čepkově. Hasiči okamžitě zahájili průzkum v objektu a zjistili skutečný stav ohrožení. Na místě byl odebrán vzorek vody, který byl vyhodnocen v přenosné laboratoři. Voda nebyla kontaminována žádnou nebezpečnou chemickou látkou, a proto mohla být odčerpávána do kanalizace. Pomocí speciální techniky byl vyřezán otvor na případnou evakuaci a záchranu osob ze zaplaveného objektu.

Na místo postupně přijely čtyři jednotky sboru dobrovolných hasičů města Zlín a jeho jednotlivých částí. Dobrovolní hasiči zahájili čerpání vody z objektu, k čemuž použili čtyři čerpadla. Krátce po 11.00 hod. byla na místo vyslána další jednotka profesionálních hasičů k posílení techniky na odčerpání značného množství vody.

Spolupráce s jednotkami sborů dobrovolných hasičů obcí je ve Zlíně na vysoké úrovni a jejich pomoc je využívána u řady zásahů. S postupem probíhající akce byly předány také kompetence řízení veliteli SDH a jednotka profesionálních hasičů se vrátila na základnu.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet