Čtvrtek 27. ledna 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Téměř šest stovek dětí evakuováno

Cvičení hasičů na výškové budově v Kroměříži a evakuace velkého počtu osob. 580 evakuovaných dětí z domova mládeže muselo do bezpečí. Aktivace složek IZS a svolání krizového štábu města

Dne 1. 11. 2004 ve 21:46 hod. vyhlásili hasiči cvičení na výškové budově v Kroměříži s evakuací velkého počtu osob.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s rychlým zásahovým vozidlem, cisternou a vysokozdvižným žebříkem, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Kroměříž a Hulín. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v 5. patře osmipodlažní budovy domova mládeže na ul. Pavlákova došlo k simulovanému požáru. Zástupci internátu vyhlásili ihned požární poplach a z budovy bylo postupně evakuováno 580 dětí ! Shromáždění dětí proběhlo na nástupních plochách před budovou a v tělocvičně.

Evakuace proběhla pod vedením vychovatelů velmi dobře, organizovaně a bezpečně. Při cvičení bylo také simulováno několik zranění u dětí, které musely být hasiči evakuovány pomocí vysokozdvižného žebříku z vyšších pater objektu.

Při cvičení došlo k aktivaci složek integrovaného záchranného systému a k mimořádné události byl svolán také krizový štáb města Kroměříž. Hasiči, zdravotníci, policisté i strážníci městské policie, koordinovali svoji činnost ke zvládnutí této situace. Celé cvičení bylo sledováno odborníky na krizové řízení a poznatky budou dále sloužit k výuce a jednotlivým postupům záchranářů.

Celé cvičení mělo mimořádný charakter, kdy se jednalo o naprosto neobvyklou akci s velkým počtem osob.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet