Čtvrtek 18. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Topícího se hocha vytáhli hasiči

Plzeňští hasiči zachraňovali z ledové vody asi desetiletého chlapce. Přelézal s kamarády namrzlé sloupky u jezu v Přešticích a spadl do víru.Ilustrač­ní foto.

Tři chlapci se přelézali v Přesticích kovové sloupky u jezu, které byly namrzlé. Jeden z nich uklouzl a spadl do ledové vody. Jeho kamarádi okamžitě požádali kolemjdoucího muže, aby zavolal záchranku a hasiče.

„Nebýt těch kluků, zůstal by tam,“ konstatoval mluvčí záchranky Miroslav Bukovjan. Z chlapce, kterému je mezi deseti a třinácti roky, prý byla vidět jen bunda.

Když hasiči přijeli na místo, nebyl čas se převlékat do neoprenu a dva muži, kteří se vzájemně jistili lany, museli skočit do vody oblečení. „Byl to jeden z nejtěžších zákroků, které jsme kdy absolvovali,“ uvedl mluvčí plzeňských hasičů František Vaško. Před vlastním zásahem museli ještě přestřihnout branku od regulace toku vody a snížit průtok.

Když se topícího chlapce v bezvědomí podařilo hasičům chytit, plavali s ním čtyřicet metrů ke schodům, kde ho předali záchrance.

Zdravotní stav chlapce je vážný ale stabilizovaný.
Sdílet