Čtvrtek 30. července 2026, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár v kotelně bytového domu v Jevíčku si vyžádal evakuaci 22 lidí

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek večer u požáru v kotelně bytového domu v Jevíčku na Svitavsku. Požár byl operačnímu středisku nahlášen v 18:34. Hasiči po příjezdu odpojili dům od elektrické energie a v dýchací technice zahájili průzkum. V prostoru mezi plynovými rozvody a elektroinstalací objevili hořící plastovou trubku.

Z domu se 34 byty hasiči evakuovali 22 lidí. Část obyvatel zůstala během zásahu na balkonech, protože jim nehrozilo bezprostřední nebezpečí. Dvě osoby se nadýchaly zplodin hoření, hasiči jim poskytli první pomoc a předali je zdravotnické záchranné službě.

Požár se podařilo lokalizovat v 19:00 a zcela zlikvidovat o dvacet minut později. Hasiči následně odvětrali zakouřené prostory a provedli kontrolní měření koncentrace plynu v kotelně s negativním výsledkem. Příčina požáru a výše škody jsou předmětem vyšetřování.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Moravské Třebové a dobrovolné jednotky z Jevíčka, Chornic a Velkých Opatovic. Poslední z nich byla povolána z Jihomoravského kraje v rámci mezikrajské výpomoci.

HZS Pardubického kraje
Sdílet