Sobota 29. ledna 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dům zachránili, dřevěnice shořela

Dne 18. 12. 2004 ve 20:47 hod. byli hasiči informováni o rozsáhlém požáru v obci Horní Bečva.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jednou cisternou, kterou dále posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Rožnov pod Radhoštěm, Horní Bečva a Hutisko-Solanec s celkem čtyřmi cisternami.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru dřevěnice a přilehlého hospodářského stavení. Jako první na místě zasahovaly jednotky dobrovolných hasičů, kterým se podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho rozšíření na další blízký rodinný dům. Už samotný příjezd k místu požáru nebyl snadný pro horší terénní dostupnost podpořenou silnou námrazou. Poslední jednotka dohašovala zbytky požáru až do třetí hodiny ranní, protože v hospodářské budově bylo uskladněno větší množství postupně prohořívajícího sena.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo místo požáru ohledáno. Požár vznikl pravděpodobně od špatně zajištěného prostupu kouřovodu kamen do komína dřevěnice. Požár se rozšířil z obytné části na hospodářské stavení a zcela je zachvátil. V hospodářském stavení došlo při požáru k úhynu zvířat – koza, kůzle a slepice. Způsobená škoda byla vyčíslena na 200.000 Kč.

Dřevěnice sloužila jako výminek pro majitele stavení. Sám se v době požáru koupal ve vaně a po zjištění požáru se snažil zachránit několik osobních věcí. Při vynášení věcí z dřevěnice utrpěl popáleniny na rukou. Jeho syn, bydlící v sousedním domě, se snažil při požáru zachránit zvířata, ale proti rychle se šířícímu ohni neuspěl.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet