Středa 24. ledna 2018, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Ještě není Silvestr a už hořelo od rachejtle

Dne 22.12.2004 ve 21:44 hod. byli hasiči informováni o požáru haly stavebnin v Uherském Brodě.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu, kterou dále posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Vlčnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru stavebního materiálu uvnitř haly. Hasiči bleskově natáhli několik proudů vysokotlakého vedení a začali požár lokalizovat. Požár zasáhl především balíky s izolační vatou, které postupně prohořívaly. Vnitřní prostor haly se zaplňoval dráždivým kouřem ze spálených obalových materiálů, a proto bylo nutné zasahovat v dýchacích přístrojích.

Hasiči vytvořili rojnici a postupně vynášeli z haly role stavební izolační vaty. Ta byla jednotlivě rozbalována na volném prostranství před halou a dále dohašována. Během jedné hodiny tak hasiči vynesli několik set rolí, které museli skrápět vodou. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na další uskladněný stavební materiál a došlo k uchránění celé haly a větších hodnot.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřovateli se po doslova mravenčím ohledání místa podařilo zjistit skutečnou příčinu vzniku požáru. Požár způsobila raketa zábavní pyrotechniky, která dolétla k hale a zapálila jednu ze stěn z pogumované textilie. Raketa byla z kategorie II. třídy nebezpečnosti a její zbytky byly vyšetřovatelem na místě nalezeny. Požár se stěnou dostal do vnitřních prostor, kde se dále rozšířil na obaly a balíky stavební izolační vaty. Způsobená škoda byla zatím předběžně vyčíslena na 200.000 Kč, ale bude dále upřesněna.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK