Čtvrtek 29. unora 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nejhezčí hasičský automobil

Vyhlašujeme internetovou soutěž „Nejhezčí hasičský automobil“ bez rozdílu sborové příslušnosti, který je v současnosti zařazen do výjezdu.

Půjde o techniku HZS ČR, HZS podniků či SDH, která je v současnosti zařazena do výjezdu. Přihlásit se můžou také hasičské sbory ze Slovenska se svojí výjezdovou technikou.

Soutěžit se bude celkem ve třech kategoriích a to :
1.Vůz vyrobený od roku 1965 do roku 1994 včetně
2.Vůz vyrobený od roku 1995
3.Unikát/speciál od roku 1970 po současnost

Je jedno o jaké účelové požární nástavby a značky vozidel se bude jednat. Počítáme s tím, že v kategorii 1. a 2. budou zejména vozidla CAS, těch je koneckonců nejvíc, ale soutěžit v nich mohou samozřejmě i vozidla, reprezentující ostatní účelové nástavby (AZ, AP, TA, RZA atd.). Kategorie 3. bude zahrnovat speciální či unikátní požární účelové nástavby, potažmo podvozky. Tyto vozidla mohou vyplynout i z kategorií 1. a 2. Fotografie všech soutěžících vozidel budou uveřejněny na webu Požáry.cz. Z nich pak budou vyhodnoceny skutečně ty nejhezčí vozy.

Počet fotografií je omezen – 10 ks na jeden automobil. Od každého sboru mohou soutěžit pouze dvě vozidla. V jakém prostředí vozidlo bude nafoceno, záleží jen na soutěžících. Z celkového počtu fotografií byl měl být na čtyřech snímcích celkový pohled na vozidlo, zbylé dle uvážení – kabina, nástavba atd.
Fotografie musí být výhradně v digitální podobě ve formátu jpg a rozlišení 800×600. Fotografie zasílejte na e-mail vaclav.porkat@pozary.cz. Případně na V.Porkat@seznam.cz.
Přihlásit automobily mohou pouze uživatelé/majitelé vozidel – čili příslušníci HZS ČR, zaměstnanci HZS podniků a členové SDH. K fotografiím zašlete také stručné informace o vozidlech. Fotografie zasílejte nejpozději do 22. 5. 2005.

Aby se předešlo blamáži, která provázela soutěž o Nejhezčí hasičárnu, vyhodnocení provede sedmičlenná odborná porota z řad hasičů a výrobců hasičské techniky. Hodnocena budou celkem tři kritéria vozidel : 1.nástavba, 2.kabina a za 3.celkový vzhled. Kritérium 1. a 2. bude hodnoceno 0 – 5 body, kriterium 3. pak 0 – 10 body. Maximální počet získaných bodů je tedy 20. Vyhlášení výsledků soutěže bude zveřejněno na webu Požáry.cz. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen zástupcům vítězných automobilů proběhne v sobotu 25. 6. 2005 na akci „Den IZS“ v Ústí nad Orlicí, kde bude i setkání soutěžících vozidel.

Hodnotící komise bude v tomto složení :

Václav Porkát – Požáry.cz/HZS ČD
Václav Hakl – Požáry.cz
Petr Svoboda – HZS ČR
Jakub Seifert – fotograf požární techniky
Ing. Zbyněk Gregor – vedoucí speciální konstrukce THT Polička
Ing. Petr Čechlovský – obchodní oddělení 2/hasící vozy SPS-THZ
Petr Kostka – Spitfire, spol. s r.o.


Václav Porkát a Václav Hakl, hlavní organizátoři soutěže
Sdílet