Pondělí 18. října 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tragická nehoda osobního a nákladního auta

Dnes 18. 3. 2005 byli hasiči požádáni o pomoc při těžké dopravní nehodě u Zádveřic.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s rychlým zásahovým vozidlem a cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním silničním tahu I/49, mezi obcí Zádveřice a Vizovice, došlo k těžké dopravní nehodě. Řidič osobního auta zn. Peugeot čelně narazil do protijedoucího nákladního tahače s návěsem.

S pomocí speciální vyprošťovací techniky začali hasiči vozidlo rozstřihávat a uvolňovat. Po odstřižení střechy se dostali lékaři k těžce zraněnému řidiči, který byl vytažen a přenesen do sanitky. Na místě zdravotníci bojovali o záchranu jeho života a po stabilizaci byl převezen do nemocnice. U jeho spolujezdkyně konstatoval lékař velmi těžká zranění, kterým žena na místě nehody také podlehla.

Po nárazu bylo osobní vozidlo odhozeno mimo vozovku. Řidič nákladního vozu se snažil střetu zabránit uhnutím na krajnici, kde se zastavil až o svodidla nad silničním srázem.

Kromě vyprošťování zraněného řidiče pomáhali hasiči také v likvidaci následků nehody po úniku provozních kapalin. Po příjezdu speciálního těžkotonážního jeřábu byl vytažen kamion zpět na silnici.

V době vyšetřování nehody policií byla vozovka zcela uzavřena. Doprava byla odkláněna hlídkami policie na objízdnou trasu.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet