Středa 27. října 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Exploze při pálení kořalky

Dne 25. 3. 2005 v 15:25 hod. byli hasiči informováni o požáru v rodinném domě v obci Babice.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozidlem, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů obce Kunovice, Kelč a Babice.

Před příjezdem profesionálních hasičů zasahovala na místě jednotka dobrovolných hasičů, která lokalizovala požár v hospodářské části rodinného domu. Společně pak hasiči požár uhasili a zabránili jeho rozšíření na obytné části domu. Silně zakouřené prostory museli hasiči odvětrat přetlakovou ventilací. Zásah byl proveden v dýchacích přístrojích a po uhašení plamenů byly ochlazovány stěny místnosti.

Při požáru byl zraněn muž nar. 1956, byt. Babice, který utrpěl popáleniny na větší části těla a se zraněním byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice k hospitalizaci.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo zjištěno, že v jedné z místností hospodářské části domu vznikl požár při výrobě domácí pálenky. Při topení v kotli na tuhá paliva došlo pravděpodobně ke vznícení uskladněného dřeva v těsné blízkosti kotle a požár se rychle rozšířil na část tepelné izolace z vysoce hořlavého polystyrénu. Při požáru v malé a uzavřené místnosti došlo také k výbuchu plynných látek z prováděné výroby lihu. Při požáru byla zraněna jedna osoba a způsobená škoda na uskladněných věcech byla vyčíslena na 30.000 Kč.

Pro podezření ze spáchání trestného činu Nedovolená výroba lihu si případ na místě převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet