Středa 3. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při nehodě čtyři zranění, hasiči vyprošťovali

Dne 23. 9. 2010 v 08:40 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné dopravní nehodě u obce Bezměrov.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem, kterou v rámci mezikrajské pomoci posílila jednotka profesionálních hasičů z Kojetína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na známé křižovatce silnic mezi obcí Bezměrov a Křenovice, na silnici I/47, došlo k vážnému střetu dvou osobních aut zn. Š Felicia a Renault Laguna.

Při bočním nárazu došlo ke zranění celkem čtyř přepravovaných osob, včetně jednoho dítěte. První z aut po srážce prorazilo svodidla a skončilo mimo vozovku. Ve škodovce tak zůstala na zadním sedadle starší žena, kterou bylo nutné vyprostit.

Jako první na místo dorazila jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže a jen za šest minut od výjezdu ze stanice. Hasiči se pustili do vyprošťování ženy, které nejdříve aplikovali ochranu páteře a vytáhli ji ven. Po dojezdu více vozů zdravotnické záchranné služby si jejich posádky postupně zraněné přebíraly do své péče. Po nutném ošetření byli pacienti odváženi do nemocnice. Pro zraněné dítě nechal lékař povolat vrtulník letecké záchranné služby, který si ho vyzvedne v Kroměříži a transportuje ho pravděpodobně do nemocnice v Brně.

Dopravní nehoda způsobila omezení v průjezdnosti po komunikacích k dálničnímu přivaděči D1. Hasiči zajistili oba vraky vozů proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny se podařilo zlikvidovat sorbenty.

mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Sdílet