Neděle 24. března 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK

Hasiči na Kroměřížsku znovu vyprošťovali po nehodě

Dne 27.9.2010 v 08:55 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné dopravní nehodě u Chropyně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici mezi obcí Skaštice a Chropyně došlo k dopravní nehodě mezi osobním autem zn. Š Felicia a návěsem nákladní soupravy s tahačem zn. Renault

Šestatřicetiletý řidič osobního auta nezvládl jízdu a narazil do zádních náprav návěsu protijedoucí soupravy. Po vzájemném střetu skončil osobní vůz mimo silnici a v blízkém lesíku. Řidič se zranil na více částech těla a utrpěl krvácející řeznou ránu na krku. Zraněný muž zůstal ve vraku poškozeného auta.

Jako první na místo dorazila hlídka policie. Její příslušníci potvrdili operačním důstojníkům závažnost události a nevyloučili možnost vyprošťování. Zraněnému řidiči poskytovali pomoc a vzhledem k poraněním se ho nepokoušeli zbytečně vytahovat.

Hasiči byli ze záchranářů na místě jako první a už za pět minut od výjezdu. Okamžitě bylo vytaženo speciální vyprošťovací zařízení, kterým se hasiči snažili dostat rychle do vozu. Postupně byly vypáčeny poškozené zadní dveře a záchranáři se lépe dostali ke zraněnému muži. Po nasazení speciálního fixačního páteřního dílu nosítek byl pacient vytažen. S řadou bolestivých zranění si ho do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby, která ho po ošetření odvezla do nemocnice.

Hasiči zajistili oba vozy proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost po komunikaci. Doprava byla regulována hlídkou policie.

mjr. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Sdílet
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 OK Proudnice