Neděle 28. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Přebor v orientačním běhu

Ve dnech 8.9 – 9.9. 2010 proběhl již tradiční závod v Orientačním běhu profesionálních hasičů, policistů a zaměstnanců MV. Závody pořádal HZS územního odboru Ústí nad Orlicí ve spolupráci s HSK Ústí nad Orlicí, ČHSF a Odborovým svazem hasičů.

Celý průběh závodů se odehrával na Orlické chatě „U Rampušáka“ v okolí Zemské brány v Orlických horách.

Na start se postavilo ve 4 kategoriích celkem 27 závodníků. Poprvé se mezi námi objevili i závodníci z policie ze sousedního Německa, kteří vybojovali velmi pěkné umístění.

První závod byl, oproti jiným letům, závodem dvoučlenných štafet. Trať byla pro všechny závodníky stejná s libovolným postupem. Kontroly byly pouze po bunkrech.

Druhý den byl odstartován závod jednotlivců po jednotlivých kategoriích. I přes nepříznivé počasí (lilo jako z konve) všichni závodníci doběhli do cíle se všemi kontrolami.

Celé dvoudenní sportovní klání bylo ukončeno vyhlášením výsledků, předáním pohárů a drobných upomínkových předmětů.