Pátek 5. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Leskovicích opět hořelo

Včera 4. října 2010 ve 12:44 hod byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen požár v areálu soukromé firmy v obci Leskovice na Pelhřimovsku. K požáru vyjely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

Na likvidaci požáru nádrže na ohřev asfaltu v obalovně hasiči nasadili několik vodních proudů s pěnou. Ve 13:02 hod se jednotkám podařilo požár lokalizovat a o pár minut později úplně zlikvidovat. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Požárem škoda nevznikla. Příčinou požáru byla nedbalost při rozřezávání nádrže. U události zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Pacov a Pelhřimov společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Nové Cerekve.

Jedná se již o druhý požár v areálu této firmy v letošním roce. Dne 20. září 2010 tady hasiči likvidovali požár asfaltu a oleje v kotli, který byl určen k likvidaci. I tento požár se naštěstí obešel bez zranění a beze škody. Příčinou tohoto požáru byla nedbalost při svařování.

kpt. Ing. Petra Musilová, DiS.
tisková mluvčí
HZS kraje Vysočina

Sdílet