Sobota 15. prosince 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK

Po nehodě čtyři zranění, hasiči vyprošťovali jednoho řidiče

Dne 12. 10. 2010 ve 22:26 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po velmi těžké dopravní nehodě u obce Hluk. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým speciálem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k velmi vážnému střetu dvou osobních aut zn. Seat a Opel Astra.

Po vzájemném střetu obou vozů v prostoru křižovatky došlo k odhození druhého auta mimo silnici. V prvním voze cestovaly a zranily se tři osoby. Ve druhém voze byl velmi vážně zraněn řidič, který zůstal ve vraku zaklíněn.

Hasiči dorazili na místo nehody za deset minut od výjezdu a okamžitě se pustili do vyprošťování těžce zraněného a zaklíněného řidiče. Pomocí speciálního hydraulického nářadí odstřihli hasiči dveře a dostali se ke zraněnému muži na předních sedadlech.

Po základním zdravotním zajištění lékařem záchranné služby se hasičům podařilo řidiče středního věku dostat ven. Okamžitě byl přenesen do vozidla zdravotnické služby a po dalším ošetření byl odvezen do nemocnice. Další sanitka odvezla zbylé tři účastníky nehody rovněž do nemocnice, a to k nezbytnému ošetření nebo hospitalizaci.

Hasiči dál zajistili vraky vozů proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost dopravy. Nehodu šetřila policie.

mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc., tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Sdílet
Banner Dobráci sk