Pondělí 8. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Kyvadlová doprava vody okrsku číslo 3

Již po čtvrté se sbory okrsku číslo 3 Mirošova na Rokycansku domluvily, že si společnými silami zkusí překonat úkoly, které se jim můžou naskytnout při zdolávání požárů a jiných živelných pohrom.

Nyní jsme si vzali za úkol kyvadlovou dopravu vody z Příkosického koupaliště na nedaleký rybník Blážu. Na tento úkol jme měli k dispozici čtyři cisterny a jednu přenosnou stříkačku. Důležité křižovatky a nepřehledné úseky jsme pro jistotu zajistili hasiči, kteří byli navíc k dispozici.

Jako první byli vysláni na trasu příkosičtí hasiči, kteří na místě zásahu natáhli dopravní vedení jednou hadicí ,,B“ a dále od rozdělovače pokračovali dvěma útočnými proudy ,,C“. Po chvíli vyrazila k Bláže druhá cisterna ze Skořic. Na místě po vyprázdnění první cisterny se jen nedoplnila cisterna JSDHO Příkosice, ale aby si strojníci opět oživili řidičské schopnosti, tak se točily celé cisterny. Další vyrazili trokavečtí, kteří se napůl cesty míjeli s cisternou z Přikosic. Jako poslední vyrazili na cestu hasiči z Mirošova, kteří vystřídali kolegy z Trokavce. Nežli stačili na místě zásahu cisterny vyprázdnit, stihli cisterny doplňovat hasiči ze Štítova svojí stříkačkou.

Toto cvičení mělo za úkol prověřit akceschopnost požární techniky, zručnost řidičů v lehkém terénu. A dále také, zda jsme schopni svoji technikou a silami zabezpečit dodávku vody ke skutečnému požáru.

Zúčastněná technika:

  • JSDHO Příkosice CAS 25 Š 706
  • JSDHO Skořice CAS 25 Š 706
  • JSDHO Trokavec CAS 25 Š 706
  • JSDHO Mirošov CAS 20 S2R Tatra Terno
  • JSDHO Štítov PPS 12

Za okrsek číslo 3. Mirošov
Michal Liška
www.sdhmirosov.ic.cz

Sdílet