Pondělí 8. března 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Po technické závadě požár zničil téměř celý vůz

Dne 25. 10. 2010 v 10:21 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta u Vlachovic. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Vlachovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru osobního auta zn. Š Felicia combi.

Řidič nasedl do krátkodobě odstaveného vozu a snažil se odjet. Při nastartování motoru však začal vycházet z ventilačních průduchů kouř do kabiny. Motor ihned zastavil a vystoupil z vozu. Vzápětí došlo k požáru v motorovém prostoru, který se začal šířit. Muži se podařilo zastavit kolemjedoucí nákladní auto a vypůjčit si malý ruční přenosný hasicí přístroj. Sílící plameny se podařilo zkrotit jen na malou chvíli, ale na celkové uhašení to nestačilo. Na místo museli vyjet hasiči.

Hasiči byli na místě do deseti minut, ale celá přední část vozu už byla v plamenech. Požár prostoupil do kabiny a zachvátil interiér. Hasiči rozvinuli vysokotlaké vodní vedení a požár postupně lokalizovali a uhasili. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Řidič vypověděl svůj příběh a další ohledání potvrdilo technickou závadu na voze. Požár zničil značnou část auta a způsobil škodu za 30.000 Kč.

mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

Sdílet