Úterý 26. března 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK

S ohněm bojovalo pět jednotek

Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů včera dopoledne 25. října 2010 vyjelo k požáru domu v Hořepníku na Pelhřimovsku. Požár byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen v 10:12 hod.

Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří rodinný dům určený k demolici. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů. Uvnitř domu a v bezprostředním okolí uživatel skladoval velké množství převážně hořlavého materiálu (noviny, časopisy, matrace, koberce atd.) z tohoto důvodu byla na hašení použita také těžká a střední pěna. Jednotky se dále zaměřily na ochranu okolních budov. Na místo události byl povolán pracovník energetické společnosti, který odpojil hořící budovu a několik sousedních domů od přívodu elektrické energie. Z hořícího domu hasiči evakuovali několik tlakových lahví. V 11:48 hod se jednotkám podařilo požár lokalizovat. K rozšíření požáru na okolní budovy nedošlo.

Hasiči rozebrali střešní konstrukce domu. Ve 12:24 hod byla do okolních domů obnovena dodávka elektrické energie.

Dohled nad požářištěm převzala do ranních hodin místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Dle majitele škoda požárem nevznikla (jednalo se o dům určený k demolici). Příčinou požáru byla nedbalost uživatele domu, kdy ponechal bez dozoru uvnitř domu hořící svíčku .

U události zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Pacov a Pelhřimov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Pacova, Košetic a Hořepníku.

kpt. Ing. Petra Musilová, DiS.
tisková mluvčí
HZS kraje Vysočina

Sdílet
Banner zeka 970 OK