Středa 20. března 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK

Hasiči museli odkrýt poškozenou střechu

Dne 29.10.2010 v 06:54 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu v Halenkově. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů obcí Halenkov a Nový Hrozenkov.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru pod rovnou střechou rodinného domu. Jako první na místo dorazili místní dobrovolní hasiči, následováni dalšími jednotkami. Ze střechy stoupal kouř, který potvrzoval požár v konstrukcích. Hasiči tentokrát využili lešení kolem domu a rychle se dostali na střechu.

Střechu pokrytou plechem museli hasiči otevřít. Požár skrytý do dřevěných konstrukcí zasáhl větší část střechy, kterou museli hasiči dále odkrývat a hasit. Pomocí motorových pil se hasiči prořezávali přes svrchní deskový plášť a pomocí vysokotlakého proudu vody hasili plameny.

Lokalizace požáru trvala asi půl hodiny, celková likvidace požáru zabrala ještě o hodinu víc. Část krytiny museli hasiči dostat ze střechy před dům a odstraněné prohořelé desky střechy dále dohašovali. Během zásahu se udělalo nevolno dceři majitelů, které nechal velitel zásahu přivolat pomoc zdravotnické záchranné služby.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřovatel na místě stále pracuje.

mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK