Úterý 26. března 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 OK Čerpadlo

Letecká nehoda ultralehkého kluzáku TST 10 ATLAS

K letecké dopravní nehodě ultralehkého letadla došlo v neděli 31.10.2010 v Je­seníku. Pilot letadla se pokoušel nouzově přistát ve městě na místním fotbalovém hřišti. Nouzové přistání se nezdařilo a letadlo se zřítilo a narazilo do střechy sousedícího koupaliště. Jedná se ultralehký kluzák TST M10 ATLAS.

Operační středisko Hasičského záchranného sboru přijalo událost v 8:37 minut a k události vyslalo profesionální jednotku ze stanice v Jeseníku. Při příjezdu hasičů k události byl pilot již mimo havarované letadlo a byla mu poskytována pomoc zdravotnické záchranné služby. Ten byl následně převezen do místní nemocnice.

Z havarovaného vraku letadla unikaly provozní kapaliny, které hasiči museli zastavit. Následně provedli protipožární opatření a rovněž zabezpečení místa události tak aby nedošlo k následným zraněním osob, vzhledem k tomu, že vrak letadla zůstal nebezpečně zaklíněn na střeše místního koupaliště.

V současnosti probíhá šetření příčin nehody a na místo se dostavili pracovníci ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Po zdokumentování provedou hasiči za pomocí jeřábu sundání torza letadla ze střechy.

Zdeněk Hošák
HZS Olomouckého kraje

Sdílet
Banner mototruck OK