Pátek 5. března 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Inovovaný plovoucí sací koš AMPHIBIO

V roce 2007 byl vyvinut tzv. oboustranný plovoucí sací koš ZHT, jehož využití se osvědčilo jak v česku, tak v zahraničí. Vzhledem k dosavadním úspěchům jsme letos během výstavy INTERSCHUTZ 2010 představili inovovanou verzi plovoucího sacího koše AMPHIBIO.

Nový název se odvíjí od námi vyráběných plovoucích čerpadel AMPHIBIO, které lze v mnoha případech nahradit právě tímto plovoucím sacím košem.

Nové vlastnosti plovoucího koše:

 • ODOLNÝ PROTI NÁRAZU – plovoucí koš je vyroben novou technologií tzv. rotačním tvářením plastů z probarveného polyethylenu. Sací koš je díky tomuto zpracování vysoce odolný proti nárazům. Jeho povrch je opatřen speciální úpravou proti poškrábání
 • OTOČNÁ SACÍ KOMORA – oboustranný koš se nahradil jednostranným. Sací komora je vložena do plováku je otočná, čímž se kompenzuje váhu připojených savic tak, aby plovoucí sací koš plaval stále vodorovně. Tímto se značně zvýšila účinnost koše, oboustranný koš lze nahradit pouhou redukcí na menší rozměr savic.
 • ZPĚTNÁ KLAPKA – plovoucí koš je vybaven zpětnou klapkou ze speciální pryže, která zabraňuje rychlému úniku vody ze sacího řádu. Díky tomu lze použít tento koš i k čerpadlům, která nejsou samonasávací, např. ke kalovým čerpadlům.
 • NOVÝ DESIGN A MENŠÍ HMOTNOST – díky nové technologii se zredukovala hmotnost na 10 kg. Ergonomický tvar dodává plovoucímu sacímu koši moderního vzhledu a umožňuje snadnou manipulaci.

Použití: Plovoucí sací koš AMPHIBIO je určený k odběru vody přímo z vodní hladiny, na které plave. Lze jej tak využít k čerpání vody z mokřin, mělčin či mělkých břehů potoků a použít tyto dosud nevyužité vodní zdroje pro zdolávání lesních a jiných požárů, eventuálně pro dopravu vody nebo doplňování cisteren. Jeho použití je téměř všestranné, od hašení požárů přes odvodňování či vysoušení mokřin nebo odčerpávání hladiny při ekologických havárií.

Velkou výhodou je i jeho využití při čerpání vody z běžného vodního zdroje. Nenasává nečistoty ze dna vodního zdroje a ani z povrchu hladiny, čímž se snižuje riziko zanesení nebo poškození čerpacího zařízení. Během povodní lze použít plovoucí koš místo plovoucích čerpadel k odčerpávání zaplavených prostor až do minimální výšky vodní hladiny 1,5 –2 cm.

VIDEO:

Technický popis:

 • Plovoucí sací koš se skládá ze dvou částí: ze sací a plovoucí komory z polyethylenu, přičemž sací komora je otočná pro kompenzaci váhy připojených savic.
 • Pro snadnou manipulaci je opatřen po obou stranách madly.
 • Připojovací rozměr: savicové šroubení o průměru 110 mm.
 • Dno sací komory je opatřeno nerezovou mřížkou, která brání vniknutí nečistot do čerpacího zařízení. Průřez jednotlivých otvorů byl navrhnut tak, aby jimi prošlé nečistoty prošly mezi oběžným kolem a skříní čerpadla.
 • Koš je vybaven pryžovou zpětnou klapkou, která zabraňuje rychlému úniku vody ze sacího řádu.
 • Rozměry: 790 × 550 × 200 mm
 • Hmotnost: 10 kg

Plovoucí sací koš AMPHIBIO je chráněn průmyslovým vzorem EU.

Věříme, že tento prostředek zvýší akceschopnost při mimořádných událostech, ochrání drahou čerpací techniku před možným poškozením a stane se praktickým příslušenstvím požárních , kalových čerpadel či hasičských vozidel HZS a JSDH.

Plovoucí sací koš AMPHIBIO se dodává jako standardní příslušenství k přenosným požárním stříkačkám TOHATSU VC85BS.

Katalogový list naleznete v příloze článku.

Plovoucí sací koš AMPHIBIO lze pořídit v distribuční síti našich partnerů, kterou naleznete zde, na webu ZHT.

Komerční prezentace

ZHT Group s.r.o.
Technické oddělení

Sdílet
Přiložené soubory
plovouci saci kos amphibio.pdf zobrazit online PDF 379 kB