Čtvrtek 4. března 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Traktor narazil do domu, hasiči odhalili blamáž

Dne 6. 11. 2010 v 17:58 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii traktoru do domu v obci Huslenky.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka dobrovolných hasičů z Halenkova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii traktoru s radlicí a ke zranění několika přepravovaných osob. Traktor byl ale úmyslně odstaven mimo skutečné místo havárie.

Podle dostupných informací jely v traktoru čtyři osoby, když stroj s přední radlicí havaroval při jízdě v klesání do rodinného domu. Tři zranění účastníci zůstali v okolí, čtvrtý zraněný údajně zpanikařil a utekl do lesa. Někdo se snažil havárii zamaskovat, záchranáři se ocitli v blamáži výpovědí asi deseti osob.

zamotaný příběh a vědomé klamání záchranářů

Hasiči na místo dorazili během deseti minut a okamžitě se začali starat o zraněné. Tři pacienty si do své péče postupně přebíraly dvě posádky zdravotnické záchranné služby a hasiči pomáhali zdravotníkům se zraněnými. Traktor nebyl převrácený, hasiči ho zajistili na volném prostranství proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Přes odporující si výpovědi svědků se hasiči dověděli o čtvrtém účastníku havárie, který utekl.

Po získání dalších informací, především o čtvrté osobě z traktoru, začalo pátrání v okolí. Pátráním v okolí narazili hasiči na chatovou oblast, kde se podařilo najít známé hledaného muže. Nakonec se hasičům podařilo přes mobilní telefon kamaráda s osobou spojit a přemluvit ji k návratu. Sedmdesát minut po havárii se hasičům podařilo s posledním účastníkem havárie setkat. Přiznal, že byl v šoku a utekl. Hasiči ho naložili a se zraněním nohy ho převezli do nemocnice.

Podrobnějším průzkumem místa odstaveného traktoru bylo zjištěno, že pojezdové stopy neodpovídají skutečnosti a traktor je odstaven mimo původní místo havárie. Stopy navedly hasiče až k rodinnému domu, kde byl deskou polystyrenu maskován otvor po nárazu traktoru s radlicí. Po nalezení skutečného místa havárie byli informováni policisté, kteří postupně odhalovali další blamáže místních lidí.

Do uvádění nepravdivých a zavádějících informací, stejně jako i do maskování samotné havárie bylo zapojeno asi deset osob. Případ je nadále v šetření policie.

Sdílet