Pátek 13. prosince 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK

Srážka tramvaje a autobusu

Srážka autobusu s tramvají zablokovala na více než hodinu dopravu na pražské magistrále u náměstí I. P. Pavlova. Nehoda zablokovala dopravu v širokém okolí. „Na místě byli policisté, kteří odkláněli dopravu,“ sdělila policejní mluvčí Daniela Razímová.

Nehoda zablokovala dopravu v širokém okolí. „Na místě byli policisté, kteří odkláněli dopravu,“ sdělila policejní mluvčí Daniela Razímová.

Do čtyř pražských nemocnic odvezla záchranka celkem dvanáct lidí. „Většinou se jednalo o pohmožděniny,“ upřesnil Schwarz. Tři pacienti skončili ve vinohradské nemocnici, tři ošetřili chirurgové na Karlově náměstí, tři ve Vysočanech a dva v nemocnici Na Františku.

„Celkem na místě zasahovaly tři naše velké sanitní vozy a jedno auto s lékařem. Poslední pacienty jsme odvezli dvacet minut po třinácté hodině,“ dodal.

Podle mluvčí Dopravního podniku Michaely Kuchařové tramvaj po srážce s autobusem vykolejila. Souprava X-A směřovala podle ní ze zastávky I. P. Pavlova na Karlovo náměstí. Autobus 144 jel po magistrále směrem do centra.

Jen během jedné hodiny bouraly tramvaje v Praze čtyřikrát. První se srazila zhruba ve 13:00 u stanice metra Anděl na Smíchově s osobním autem. Hodinu poté narazila tramvajová souprava do auta na Národní třídě na křižovatce se Spálenou. „Zhruba v tom samém čase se střetla další tramvaj s osobním vozidlem na Olšanském náměstí,“ uvedl Roman Peterka z agentury DITA.

Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté a komise z Dopravního podniku. Zatím není jasné, kdo srážku zavinil. Autobus do tramvaje narazil z boku a souprava tak zablokovala provoz na magistrále. Auta musela celý úsek objíždět.

Na místo přijely i dva vozy pražských hasičů, kteřé byly k případu vyslány ve 12.53 hodin. Ti ve spolupráci s techniky Dopravního podniku odstranili z kolejí porouchanou tramvaj. Provoz podle Kuchařové byl obnoven krátce před čtrnáctou hodinou. „Příčiny nehody vyšetřujeme. Podrobnosti budeme znát později,“ řekla.

Jen za poslední týden se ale v hlavním městě staly tři nehody tramvají, jejichž scénář byl přitom vždy stejný: souprava najela na kovový předmět a vykolejila. Je přitom pravděpodobné, že těžkou součástku dal do kolejiště někdo úmyslně. Dopravní podnik se proto rozhodl předat celou věc policii. „Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření z obecného ohrožení,“ řekla Kuchařová

Zdroj: www.idnes.cz

Proslýchá se, že měl údajně řidič tramvaje projet na „tramvajáckou červenou“, jelikož se domníval, že mu toto gestem ruky dovoluje policista, který řídil dopravu na křižovatce.
Sdílet
Banner Kobit THZ 970*150 OK