Neděle 16. prosince 2018, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Seal navíjáky OK

Na Brněnsku havarovalo šest aut

K hromadné dopravní nehodě dnes ráno hasiči vyjížděli na rychlostní komunikaci R52 u obce Ledce na Brněnsku.

Na 16. kilometru ve směru z Mikulova na Brno havarovalo šest vozidel. Tři auta po střetu skončila mimo komunikaci. Do příkopu z několikametrového srázu sjela vozidla Škoda Felicia, Nissan Micra a další Škoda Felicia. Nissan zůstal převrácený na střeše. U středových svodidel havarovala vozidla Škoda Fabia, Peugeot 406 a Volkswagen Golf. Účastníky nehody bylo 12 lidí, deset z nich zdravotníci převezli do nemocnice.

Nehoda byla hasičům ohlášena v 6.06 hodin, na místo vyjely tři jednotky ze stanic v Pohořelicích, Židlochovicích a Ivančicích. Při jejich příjezdu byli všichni zranění v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody a zdravotníkům pomáhali při ošetřování zraněných a jejich transportu do sanitek.

Na vozidlech udělali protipožární opatření a odpojili baterie. Na vozovce sorbentem zasypávali unikající provozní kapaliny. Po vyšetření a zadokumentování nehody hasiči v rámci likvidačních prací pomocí speciálního vyprošťovacího automobilu vytáhli auta z příkopu. Vraky vozidel pomohli postupně naložit k odtahu a spolu se silničáři se postarali o úklid vozovky. Komunikace R52 byla po nehodě ve směru na Brno uzavřena a policisté provoz odkláněli. Před 11. hodinou byl otevřen levý jízdní pruh. Po odtažení všech havarovaných aut a úklidu vozovky byl provoz na komunikaci R52 obnoven před 12 hodinou.

TZ Policie ČR:

K vážné dopravní nehodě, která na několik hodin zablokovala rychlostní silnici R52 ve směru od Pohořelic do Brna, došlo v úterý ráno poblíž odbočky na Bratčice. Jedenadvacetiletý řidič osobního auta Škoda Felicia si při najíždění na rychlostní komunikaci počínal velmi neopatrně, přičemž došlo ke kontaktu s projíždějícími dvěma osobními automobily.

Následně do havarovaných aut narazila další tři osobní auta. Výsledkem několika srážek je sedm zraněných osob. Těžké zranění má pravděpodobný viník nehody, zbývajících šest lidí skončilo v nemocnici s lehkými zraněními.

Policisté odkláněli dopravu na souběžnou komunikaci. Rychlostní silnice byla v poledne plně průjezdná. Dopravní policisté nehodu dále vyšetřují, mimo jiné nařídili odběr krve a moči u zraněných řidičů, aby zjistili, zda tito nebyli při nehodovém ději pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky.

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

PČR

Ilustrační foto

Sdílet
Banner recyklujte s hasici 970 OK