Středa 17. ledna 2018, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Cobra OK

Požár linkového autobusu na R6

Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Kladno a JSDHO Unhošť, ve spolupráci s Policií ČR zasahovala u požáru linkového autobusu Karosa na rychlostní komunikaci R6.

Požár autobusu byl ohlášen na tísňovou linku HZS Středočeského kraje dne 18. 11. 2010 v čase 16:58 hodin.

Po příjezdu jednotek PO na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár linkového autobusu, jedoucího ve směru Praha – Karlovy Vary. K požáru došlo v zadní části autobusu, kde se nachází motorový prostor. Požáru se všimli cestující, kteří seděli v zadní části autobusu. Na vycházející hustý dým a poté plameny upozornili řidiče, který ihned autobus odstavil u okraje rychlostní komunikace a spolu s cestujícími vystoupili z autobusu.

Požár se podařilo částečně lokalizovat, za pomoci PHP řidičem dalšího linkového autobusu, projíždějícího stejným směrem. Ten naložil i cestující z požárem zasaženého autobusu a dopravil na místo určení.

Nasazenými silami a prostředky byla provedena ve 17:18 hod. konečná likvidace požáru.

Požár si vyžádal škodu na majetku předběžně odhadnutou na 100.000,– Kč. Hasiči hasebním zásahem uchránili hodnoty za cca 2 milionu korun. Vyšetřovatel požárů na místě označil jako příčinu vzniku požáru technickou závadu v motorovém prostoru.

Po dobu hasebního zásahu byla rychlostní komunikace R6, ve směru na Karlovy Vary uzavřena.

nprap. Jiří Pospíšil
Vyšetřovatel požárů Kladno

Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK