Středa 20. října 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Autobus narazil do podjezdu

V Mohelnici na Šumpersku havaroval v neděli nad ránem patrový autobus plný polských turistů. Horním patrem narazil do podjezdu. Devatenáct lidí je zraněno, z toho čtyři vážně.Foto: iDnes.

Polský dvoupodlažní autobus se 62 lidmi středního a staršího věku vjel kolem 04:00 do podjezdu pod železniční tratí, který je nižší než výška vozidla. Narazil do podjezdu horním patrem.

Při nehodě utrpělo 15 lidí lehké zranění, čtyři cestující se zranili vážněji. Všichni jsou ale mimo ohrožení života. U nehody zasahoval kromě sanitních vozů také vrtulník. Zraněné záchranáři rozvezli do nemocnic v Olomouci, Šumperku a Šternberku. Osm lidí z horního patra autobusu museli hasiči dostat ven střechou za pomoci hydraulických nůžek.

Policie nehodu vyšetřuje. Podjezd byl po nehodě uzavřen a motoristé musejí místo objíždět. Podle Jana Kučery z Drážní inspekce havárie zpomalila provoz vlaků. „Kvůli prohlídce mostu byla do 06:30 snížena rychlost vlaků na pět kilometrů za hodinu. Ukázalo se, že most není poškozen, proto byl obnoven normální provoz,“ uvedl Kučera.

Autobus se vracel podle šéfa olomoucké záchranné služby z Chorvatska, kde byli polští turisté na dovolené.
Sdílet