Neděle 17. října 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tahač shořel, náklad hasiči uchránili

Dne 31. 5. 2005 v 07:45 hod. byli hasiči informováni o požáru nákladního auta u obce Liptál.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s rychlým zásahovým vozidlem a cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na účelové komunikaci u obce Liptál došlo k rozsáhlému požáru nákladního tahače zn. Tatra s hydraulickým ramenem.

Už při příjezdu hasičů byla celá kabina v plamenech. Hasiči natáhli dva vysokotlaké proudy vody s pěnou a požár uhasili. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na zadní část tahače a převážené klády. Během požáru došlo k poškození hydraulického vedení a z vozidla unikal olej. Ten byl hasiči zachytáván do nádob, znečištěná vozovka byla zasypána sorbenty a následně i uklizena.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo místo ohledáno. Řidič uvedl, že při jízdě nezaznamenal žádné potíže s vozidlem, když náhle vyšlehly plameny pod kabinou. Vozidlo se během pár vteřin zavalilo kouřem. Řidič stačil ještě tahač zastavit a vyskočit. Jeho prvotní snaha o uhašení požáru pomocí ručních hasicích přístrojů byla marná. Požár zcela zničil přední motorovou část a kabinu. Přesná příčina vzniku požáru v oblasti technické závady je nadále v šetření. Vozidlo bude odtaženo přímo k výrobci, kde se podrobí dalšímu zkoumání. Požárem způsobené škody byly předběžně vyčísleny nejméně na 800.000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet