Neděle 9. prosince 2018, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK

Modré majáky projížděly městem

Klid města opět prořízl zvuk výstražného zařízení vozidel našeho chodovského záchranného systému. Na tísňovou linku 112 byl ohlášen 22. listopadu kouř v jednom z objektů v nevelké průmyslové zóně v ulici Vintířovská.

Krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje vyhlašuje v 17:24 hodin poplach pro naši jednotku a určuje k výjezdu techniku CAS 24 Tatra 815 TERRNo1. Do deštivého večera vyjíždí družstvo hasičů s cisternou předurčenou u naší jednotky na likvidaci všech druhů požárů. Při průjezdu ulicí Vintířovská jsme naváděni hlídkou městské policie přesně ke konkrétní budově průmyslového komplexu.

Velitel zásahu zjišťuje informace od osob před budovou a dozvídá se, že budova je uvnitř zakouřená a pohřešuje se jedna osoba. Určuje průzkumnou skupinu, nařizuje provést vyhledání a záchranu pohřešované osoby.

Je připraveno dopravní vedení s rozdělovačem ke vchodu do budovy, ale velitel zásahu se od zaměstnanců dozvídá, že nelze bezpečně vypnout elektrický proud v celé budově. Proto velitel nařizuje hasičům připravit k hašení ruční hasicí přístroje CO2. Průzkumná skupina o síle dvou zkušených hasičů, která již při vystupování z cisterny je vybavena jak dýchacími přístroji Dräger PSS90 tak i vyváděcími dýchacími přístroji Spiroscape, zahajuje průzkum zakouřeného prostoru.

Velitel zásahu povolává prostřednictví KOPIS na místo zásahu i druhé družstvo chodovské jednotky. Další dva zásahové vozy vyráží k místu požáru. Zanedlouho je CAS 20 T815 TERRNo1 i AZ30 IFA na místě události. Mezi tím nalézá průzkumná skupina intoxikovanou osobu, která je blízko ohnisku požáru, provádí rychlou lokalizaci a vynáší osobu mimo zasažený prostor. Osobě je poskytnuta předlékařská první pomoc a nasazen kyslíkový dýchací přístroj Saturn OXY.

Druhé družstvo, dostává od velitele zásahu pokyn, provést měření zasaženého prostoru infrapyrometrem IR-1600A, provést konečnou likvidaci a odvětrání prostoru pomocí přetlakového ventilátoru Hurricane MT 236.

Po té ukončuje řídící cvičení, které bylo pojato jako prověřovací na konkrétní průmyslovou budovu v našem městě. Intoxikovanou osobou nebyl žádný živý člověk, ale figurína zapůjčená od HZS územního odboru Sokolov. Někdo jí říká Oskar, někdo Emil no a někdo prostě zatraceně těžká figurína.

Je provedeno krátké seznámení s budovou a celá jednotka se vrací na základnu. Konečné vyhodnocení cvičení bude provedeno řídícím na pátečním školení jednotky. Po zásahu je potřeba provést ošetření techniky a prostředků.

Velitel zásahu provádí vypracování zprávy o zásahu a chodovská hasičská zbrojnice je před půl osmou večerní skoro prázdná.

Jiří Kot, JSDH Chodov

Ilustrační foto

Sdílet
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK