Pátek 21. září 2018, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner agro OK

HZS Libereckého kraje bude mít nového ředitele

Současný ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk. Ing. Josef Zajíček opustí na základě svého rozhodnutí v úterý 30. listopadu 2010 po téměř sedmi letech své místo v čele profesionálních hasičů. Jeho místo zaujme od 1. prosince 2010 současný náměstek pro IZS a operační řízení plk. Ing. Roman Hlinovský.

Plk. Ing. Josef Zajíček působil u Hasičského záchranného sboru ČR od 1. října 1987, kdy nastoupil jako pracovník oddělení státního požárního dozoru územního odboru Semily. Poté vykonával řadu dalších funkcí – náčelník oddělení státního požárního dozoru, velitel stanice Semily, zástupce velitele jednotek.

V roce 2002 byl ustanoven do funkce náměstka krajského ředitele pro IZS a operační řízení. V této funkci působil téměř dva roky. Za tuto dobu se mu podařilo zásadním způsobem zmodernizovat informační technologie v rámci celého HZS kraje a připravit podmínky pro vybudování a zabezpečení provozu Telefonního centra tísňového volání 112 v Liberec­kém kraji.

Koncem roku 2003 uspěl ve výběrovém řízení a 1. ledna 2004 byl jmenován do funkce ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, kterou vykonával téměř sedm let. V této pozici zásadním způsobem ovlivnil činnost HZS Libereckého kraje nastavením priorit v oblasti represe, prevence, ekonomiky i v oblasti personální. Pod jeho vedením došlo k zásadní obměně a modernizaci vozového parku, především mobilní požární techniky jednotek HZS kraje.

Zasadil se také o modernizaci zásahové techniky u jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí. Za jeho působení se také výrazně zlepšila komunikace a spolupráce se starosty obcí s rozšířenou působností Libereckého kraje.

Je nositelem čestné medaile HZS ČR „Za zásluhy o bezpečnost“ a řady dalších čestných a pamětních medailí.


Plk. Ing. Roman Hlinovský vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě, obor požární technika. Příslušníkem Hasičského záchranného sboru České republiky je od 1. prosince 2004, kdy byl přijat do funkce náměstka krajského ředitele pro IZS a operační řízení. V oblasti požární ochrany však pracuje již od roku 1988, kdy nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru podniku Spolana, a.s., v Neratovicích, kde se z funkce hasič vypracoval až na velitele jednotky.

Je nositelem ocenění HZS ČR medaile „Za statečnost“, a to za zásahy na úniky chlóru při povodni ve Středočeském kraji v roce 2002, a medaile prezidenta ČR za zásluhy o stát v oblasti bezpečnosti státu a občanů „Za zásluhy III. stupně“, kterou obdržel v letošním roce za řízení jednotek požární ochrany a složek integrovaného záchranného systému při záchranných a likvidačních pracích při srpnové povodni v Libereckém kraji.

Jako pravidelný dobrovolný dárce krve získal bronzovou, stříbrnou i zlatou Medaili prof. MUDr. Jana Janského, která se dává za 40 odběrů.

por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner recyklujte s hasici 970 OK