Sobota 16. října 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Firefighters Fenzy Cup 2005

V sobotu 11.června se uskutečnil devátý ročník soutěže v disciplínách TFA Fenzy cup.

Již tradiční soutěže v disciplínách TFA (Soutěží se v zásahovém obleku, obuvi, přilbě, opasku s nasazeným IDP, hasič nejprve vynese hadici „B“ do 2. patra, další vytáhne nahoru po laně, seběhne dolů, palicí přemístí 70 kg závaží na vzdálenost 1,5 m, roztáhne dvě zavodněné hadice „C“, projde mezi kužely, odnese dva 20 kg barely na vzdálenost 10 m a nakonec 20 m odtáhne 75 kg figurínu) se letos zůčastnilo celkem 54 hasičů z 16 tříčlenných a dvou dvoučlenných družstev – 12 družstev ÚO HZS krajů, 6 družstev HZS podniků, jeden jednotlivec a jedna odvážná hasička. Letošní nejlepší čas činí zásluhou Aleše Němečka z HZS kraje Vysočina, ÚO Jihlava, PS Telč 1:24,78, vítězné telčské družstvo dosáhlo součtu 4:41,65. Soutěž se konala pod záštitou Asociace velitelů HZS podniků (AVHZSP) a byla sponzorsky podpořena firmou MHZ Praha, která na náš trh dodává mj. právě dýchací přístroje Fenzy. Pořadatelskou službu zajistili zejména hasiči z Aera a také z SDH Dolínek.

Výsledková listina jednotlivců:

1. Němeček Aleš HZS KV, ÚO Jihlava, PS Telč 1:24,78
2. Polčák Vítězslav HZS ZLK, KŘ Zlín 1:26,75
3. Hajšman Pavel HZS PK, ÚO Plzeň město 1:29,18
4. Pařil Milan HZS KV, ÚO Jihlava, PS Telč 1:35,37
5. Řezáč Zdeněk HZS KV, ÚO Žďár n./S., PS Velká Bíteš 1:36,22
6. Karban Štěpán HZS KHK, ÚO Jičín 1.družstvo 1:37,19
7. Zehnálek Jaroslav HZS OLK, ÚO Přerov 1:37,36
8. Havlena Pavel HZS KV, ÚO Žďár n./S., PS Velká Bíteš 1:40,41
9. Jindra Petr HZS KHK, ÚO Jičín 1.družstvo 1:40,50
10. Patrman Ladislav HZS OLK, ÚO Přerov 1:40,78
11. Kráktý Karel HZS KHK, ÚO Jičín 1.družstvo 1:41,00
12. Řehák Miroslav HZS KHK, ÚO Jičín 2.družstvo 1:41,03
13. Poledna Miroslav HZS KV, ÚO Jihlava, PS Telč 1:41,50
14. Jarošík Tomáš HZS PK, ÚO Plzeň město 1:41,81
15. Beníček Petr HZS ZLK, KŘ Zlín 1:44,19
16. Sitař Petr AV HZSP ČR 1:45,72
17. Kubín Pavel HZS KHK, ÚO Jičín 2.družstvo 1:46,44
18. Parák Zdeněk HZS OLK, ÚO Přerov 1:48,16
19. Treml Václav HZS STK, ÚO Mělník 2.družstvo 1:49,12
20. Svoboda Petr HZS PK, ÚO Plzeň město 1:49,41
21. Ponikelský Karel HZS KHK, ÚO Jičín 2.družstvo 1:50,63
22. Šarman Petr HZS ZLK, KŘ Zlín 1:52,21
23. Vlk Josef HZS ZLK, ÚO Vsetín 1:52,37
24. Štursa Pavel HZS KV, ÚO Žďár n./S., PS Velká Bíteš 1:53,26
25. Frýdl Josef HZS ZLK, ÚO Vsetín 1:53,66
26. Kozák Stanislav HZS ÚLK, ÚO Litoměřice, PS Roudnice 1:53,87
27. Hubík Adam HZS ZLK, ÚO Vsetín 1:54,16
28. Veselí Rostislav HZSP DP hl. m. Prahy a.s. 1:54,74
29. Kostka Kamil HZSP DP hl. m. Prahy a.s. 1:55,40
30. Traml Daniel HZSP Spolana Neratovice 1:57,78
31. Pytel Petr HZSP Biocel Paskov a.s. 1:59,53
32. Vojna Michal HZSP Spolana Neratovice 1:59,71
33. Peluch Miroslav HZSP Spolana Neratovice 1:59,77
34. Pinkner Michal HZSP Kaučuk Kralupy 1:59,82
35. Buček Jiří HZS KVK, PS Karlovy Vary 2:00,66
36. Běleš Jiří HZSP Biocel Paskov a.s. 2:04,94
37. Písařík Václav HZSP TA-Služby a.s. (Škoda Plzeň) 2:05,13
38. Halík Jakub HZSP Kaučuk Kralupy 2:05,28
39. Jinoch Pavel HZSP DP hl. m. Prahy a.s. 2:05,66
40. Bernard Vladimír HZS STK, ÚO Mělník 1.družstvo 2:06,87
41. Biedroň Marek HZSP Biocel Paskov a.s. 2:10,80
42. Trnka Jan HZS STK, ÚO Mělník 1.družstvo 2:16,37
43. Valoušek Jiří HZS STK, ÚO Mělník 1.družstvo 2:18,31
44. Hradec Petr HZS STK, ÚO Mělník 2.družstvo 2:18,62
45. Brabec Petr AV HZSP ČR 2:19,56
46. Kolář Pavel HZS KVK, PS Karlovy Vary 2:22,50
47. Menčl Milan HZSP TA-Služby a.s. (Škoda Plzeň) 2:22,57
48. Markusek Jiří HZS KVK, PS Karlovy Vary 2:23,26
49. Salač Miroslav HZS ÚLK, ÚO Litoměřice, PS Roudnice 2:28,37
50. Žižka Jan HZS STK, ÚO Mělník 2.družstvo 2:29,94
51. Blažek Kamil HZSP Kaučuk Kralupy 2:30,25
52. Tůma Miroslav AV HZSP ČR 2:41,84
53. Hlinovký Roman HZS LBK náměstek KŘ, Liberec 2:51,09
54. Drábková Kamila dobrovolnice 5:25,80

Výsledková listina družstev:

1. HZS KV, ÚO Jihlava, PS Telč 4:41,65
2. HZS KHK, ÚO Jičín 1.družstvo 4:58,69
3. HZS PK, ÚO Plzeň město 5:00,40
4. HZS ZLK, KŘ Zlín 5:03,15
5. HZS OLK, ÚO Přerov 5:06,30
6. HZS KV, ÚO Žďár n./S., PS Velká Bíteš 5:09,89
7. HZS KHK, ÚO Jičín 2.družstvo 5:18,10
8. HZS ZLK, ÚO Vsetín 5:40,19
9. HZSP DP hl. m. Prahy a.s. 5:55,80
10. HZSP Spolana Neratovice 5:57,26
11. HZSP Biocel Paskov a.s. 6:15,27
12. HZSP Kaučuk Kralupy 6:35,35
13. HZS STK, ÚO Mělník 2.družstvo 6:37,68
14. HZS STK, ÚO Mělník 1.družstvo 6:41,55
15. HZS KVK, PS Karlovy Vary 6:46,42
16. AV HZSP ČR 6:47,12
17. HZS ÚLK, ÚO Litoměřice, PS Roudnice N – jen 2 soutěžící
17. HZSP TA-Služby a.s. (Škoda Plzeň) N – jen 2 soutěžící

Pro Požáry.cz Hynek Obroučka
Sdílet