Středa 26. září 2018, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK

Požárem zasažený majitel hasiče vyháněl a nadával jim

Dne 9. 12. 2010 ve 14:37 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu v obci Koryčany.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan s jedním zásahovým speciálem, kterou v rámci mezikrajské pomoci posílila další jednotka profesionálů z Kyjova (JmK) a další jednotky dobrovolných hasičů z Koryčan a Střílek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru části rodinného domu.

Jako první na místo dorazila místní jednotka dobrovolných hasičů, které se podařilo přijet do deseti minut od oznámení události na tísňovou linku. Hasiči pronikli do domu, kde nejen zjistili požár v přístavku, ale setkali se také s velmi odmítavou reakcí majitele.

Část hasičů se věnovala lokalizaci požáru a snažila se zabránit rozšíření plamenů do ostatních částí domu. Další hasiči se starali o majitele, který byl agresivní, hasičům sprostě nadával, vyháněl je ze svého domu a odmítal hasební pomoc. Sám majitel, ze kterého byl silně cítit alkohol, byl přitom částečně zraněný v obličeji, několikrát vběhl do hořící části domu, kde se nadýchal nebezpečných zplodin a hasiči ho opakovaně museli vytahovat ven.

Majitel nakonec s nadávkami odešel do hlavní obytné části domu, kde si lehl na kanape a dál tvrdošíjně odmítal nabízenou pomoc i ošetření svých povrchových zranění. Hasičům se mezitím podařilo požár lokalizovat asi po dvaceti minutách zásahu a celkově požár zlikvidovat po další hodině prací.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Majitel domu dál odmítal spolupráci i během vyšetřování. Požár vznikl v obytném přístavku rodinného domu. Plameny zasáhly gauč který začal pravděpodobně hořet jako první. Vyšetřovatel se domnívá, že požár byl s největší pravděpodobností způsoben nedbalostí majitele při topení v kamnech, která byla právě blízko gauče.

Zanedbaný rodinný dům, odpojený od elektřiny i vody, byl zasažen kouřem z požáru. Způsobenou škodu vyšetřovatel odhadl asi na 5.000 Kč. Během zásahu i vyšetřování na místě pomáhala také hlídka policie, která má s problémovou rodinou bohaté zkušenosti.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK