Pondělí 21. ledna 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: PO-BP 970x150 OK

Plameny objekt zcela zničily, cisterny uvízly v bahně

Dne 9. 12. 2010 v 18:03 hod. byli hasiči informováni o požáru lesa na pasekách u obce Lípa na Zlínsku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Lípy a Slušovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se nejedná o požár lesa, ale rekreační chaty.

Už samotný příjezd k místu požáru byl komplikován velmi kluzkou příjezdovou cestou a strojníci měli plné ruce práce dostat speciály co nejvýše do lesního prostoru. Při příjezdu velitel zásahu upřesnil, že se jedná o požár chaty, která je plameny zcela zasažena.

Hasiči postupně rozvinuli několik proudů vody a požár lokalizovali i uhasili asi po dvou hodinách prací. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru do okolí a na blízký les. Chata byla požárem zcela zničena. Při prohlídce objektu nebyl nikdo nalezen a není evidováno ani žádné zranění během zásahu.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Celodřevěná chata o rozměru asi 4 × 8 metrů byla zcela zničena, včetně vybavení. Po příjezdu majitele chaty byla způsobená škoda odhadnuta asi na 200 tis. Kč.

Příčina vzniku požáru nebyla večer zjištěna a další šetření je naplánováno na páteční dopoledne. Případ je tak nadále v šetření hasičů i policie, protože zatím nebylo možné vyloučit nedbalostní ani úmyslné jednání neznámé osoby.

Při návratu hasičů došlo k zapadnutí několika cisteren do rozbahněného podloží a na pomoc vyjel také speciální vyprošťovací vůz ze stanice Otrokovice. Pomoc nakonec poskytl i jeden z místních občanů, který přijel auta vytáhnout svým traktorem. Vyprošťování zapadlých hasičských speciálů trvalo asi dvě hodiny.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK