Čtvrtek 21. března 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #1 OK Čerpadlo

VIDEO: Výbuch a následný požár autodílny v areálu železáren v Prostějově

K likvidaci rozsáhlého požáru po předchozí explozi vyjíždělo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. V Prostějově v areálu železáren došlo 12.12.2010 k vý­buchu a následnému požáru autodílny. Při požáru naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Tísňová linka Hasičského záchranného sboru přijala informaci o požáru ve 12:12 hodin a operační středisko k likvidaci vyslalo prvotní jednotky z požární stanice v Prostějově a jednotky dobrovolných hasičů a další se postupně k události povolávaly. Jmenovitě Určice, Kostelec na Hané, Brodek u Prostějova, Vrahovice, Krasice, Žešov.

Při příjezdu první jednotky bylo potvrzeno, že na místě došlo k explozi a následnému požáru autodílny. Uvnitř hořící haly bylo uskladněno několik tlakových láhví, barviva a také automobil a vysokozdvižný vozík. Ten se hasičům včetně tlakových láhví podařilo z hořícího servisu postupně vyvézt a vynosit. Velitel zásahu vzhledem k rozsahu hoření v hale o rozloze zhruba 15 × 6 metrů postupně povolal další cisternové vozy pro zabezpečení vodou. Během hodiny ve 13:19 hod se hasičům podařilo požár lokalizovat a to především díky použití automobilové plošiny, která s dalšími 10 cisternami u požáru zasahovala. Zásobování vodou bylo řešeno za použití hydrantů v areálu železáren. Samotná likvidace požáru trvala následující tři a půl hodiny Během ní jednotky na místě prováděly hasební práce a rozebírání střešní konstrukce.

Příčina vzniku požáru a rovněž i výše škody je v současnosti v šetření vyšetřovatele zjišťování příčin vzniku požáru, předběžně byla škoda vyčíslena na pět miliónu korun.

Get the Flash Player to see this video.
Zdeněk Hošák
tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK