Úterý 11. května 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Na D1 se převrátil kamion s prasaty

Během včerejšího dne (14. prosince 2010) zasahovali hasiči na Vysočině u devíti dopravních nehod. Při nehodách bylo pět osob zraněno a jedna usmrcena. Nejvíce nehod se odehrálo na Havlíčkobrodsku a na dálnici D1. Kromě nehod vyjížděli hasiči také desetkrát k poskytnutí technické pomoci v podobě vyproštění vozidel, která zapadla a bránila tak plynulému provozu na komunikacích.

V 08:54 hod havaroval osobní automobil na komunikaci u Hosova na Jihlavsku. Po nehodě vozidlo skončilo převrácené na střeše. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči zajistili vůz proti požáru a úniku provozních kapalin.

V 09:22 hod došlo k nehodě osobního vozidla u obce Knyk na Havlíčkobrodsku. Ani tato nehoda si nevyžádala zranění.

V 09:33 hod se střetla dvě vozidla u obce Dlouhé na Žďársku. Při nehodě byl zraněn řidič jednoho z vozidel.

V 09:51 hod havaroval osobní automobil na 141,5 km dálnice D1 ve směru na Prahu. Vůz narazil při nehodě do středových svodidel. I přes veškerou snahu záchranářů přišel na místě o život řidič vozidla.

Ve 12:51 hod havaroval u obce Chlístov osobní vůz. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Bouralo se také u Ledče nad Sázavou na Heroldově nábřeží. V 15:42 hod tady havaroval osobní vůz. Nehoda se obešla bez zranění.

V 17:35 hod havarovala na 135. km dálnice D1 ve směru na Prahu dodávka. Po nehodě skončila mimo dálniční těleso. Ani tato nehoda si nevyžádala zranění.

Jedním zraněním skončila nehoda osobního vozidla ve 21:34 hod na komunikaci u Pelhřimova ve směru na Vlašim.

K vážné nehodě došlo ve 23:18 hod na 157. km dálnice D1 ve směru na Brno. Havaroval zde kamion, který převážel asi osmdesát kusů prasat. Během zásahu zde došlo k další nehodě, kdy do vozidla Policie ČR narazil osobní automobil. Celkem si nehoda vyžádala tři zraněné osoby. Zasahující jednotky profesionálních hasičů ze stanic Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou poskytly předlékařskou první pomoc zraněným a zajistily havarovaná vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

Na místě bylo usmrceno nebo dle rozhodnutí veterináře následně utraceno přibližně padesát prasat. Překládka prasat do přistaveného náhradního kamionu probíhala ještě během dnešního rána. V 09:00 hod byl zásah ukončen a jednotky se vrátily zpět na své základny.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet