Úterý 11. května 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dopravní nehody na Pelhřimovsku

Od dnešní sedmé hodiny ranní do pravého poledne zasahovali hasiči na Vysočině u dvou dopravních nehod. Obě se staly na Pelhřimovsku a vyžádaly si pět zranění. Kromě těchto dopravních nehod byli hasiči také pětkrát požádáni o poskytnutí technické pomoci v podobě vyproštění vozidel, která zapadla a bránila tak plynulému provozu na komunikacích. Nejvíce technických zásahů prováděli hasiči v oblasti Havlíčkobrodska, kde vyprošťovali zapadlá vozidla například u Olešné nebo v samotném Havlíčkově Brodě na ulici Pražská a Humpolecká.

V 06:16 hod přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o dopravní nehodě u Kamenice nad Lipou ve směru na obec Vodná. Při střetu dvou osobních vozidel utrpěly zranění čtyři osoby. Zdravotníci převezli zraněné sanitními vozy k ošetření do nemocnice. Profesionální hasiči ze stanice Kamenice nad Lipou zajistili havarovaná vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

V 09:44 hod se na komunikaci mezi Pelhřimovem a Radňovem odehrála dopravní nehoda osobního vozidla. Auto skončilo po nehodě převrácené na střeše. Ve vozidle zůstala uvězněna řidička. Z vozidla ji vyprostili až profesionální hasiči z Pelhřimova, kteří ji následně předali do péče zdravotníkům. Žena byla sanitním vozem převezena k ošetření do nemocnice. Jednotka zajistila havarované vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin.

Příčiny dopravních nehod vyšetřuje Policie ČR.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet