Úterý 20. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Těžká dopravní nehoda u Bystřice pod Hostýnem

Dne 20. 12. 2010 v 08:36 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké dopravní nehodě u Bystřice pod Hostýnem.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve směru na Holešov došlo k velmi těžké dopravní nehodě mezi dvěma vozy zn. Seat Ibiza a Š Felicia.

Po vzájemném čelním střetu obou vozů se jedno z vozidel dostalo zcela mimo komunikaci a druhé částečně zablokovalo cestu. V prvním voze se těžce zranili dva senioři, ve druhém autě se zranil asi padesátiletý řidič. Všechny tři zraněné z vraků dostali ven další řidiči, kteří u nehody zastavili a přivolali pomoc.

Hasiči, zdravotníci i policisté dorazili na místo mimořádné události současně. Zranění leželi venku vedle aut a okamžitě jim odbornou pomoc poskytl lékař zdravotnické záchranné služby. Hasiči nejdříve pomáhali také s ošetřováním zraněných a následně i s jejich naložením do sanitního vozu. Po dalším zajištění byli všichni tři odvezeni do nemocnice k nezbytné péči a hospitalizaci.

Doprava v místě nehody byla zcela zastavena. Vozy čekaly v kolonách až na uvolnění silnice, která se nedala objet. Po nutném zadokumentování události odtlačili hasiči vrak felice na krajnici a částečně uvolnili provoz. Vraky aut se podařilo hasičům zabezpečit proti požáru a úniku provozních kapalin.

Policie ČR:

Sedmačtyřicetiletý řidič motorového vozidla značky Škoda Felicia vyjížděl z města směrem na Holešov. Na kluzké zasněžené cestě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Dostal smyk a přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím autem Seat Ibisa.

Jednasedmdesátiletý řidič v seatu a jeho pětašedesátiletá spolujezdkyně utrpěli těžká zranění. Starší muž byl proto převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice ve Zlíně, jeho spolujezdkyně do nemocnice v Kroměříži.

Zranění utrpěl i řidič ve škodovce. S lehkým poraněním ho záchranáři převezli do kroměřížské nemocnice. Po dobu šetření nehody řídili provoz policisté. Na vozidlech vznikla předběžná škoda šedesát tisíc korun.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet