Úterý 26. března 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner eurofire_tubus OK

Víkendové zásahy hasičů Libereckého kraje

V pátek 17. prosince 2010 po 17. hodině byli vysláni profesionální hasiči z Tanvaldu do části Hrubá Horka města Železný Brod, kde se v lese nacházela zraněná osoba. Hasiči pomohli dalším složkám IZS najít zraněnou a podchlazenou osobu, která se nacházela asi 1 km daleko od cesty. Osobu transportovali na nosítkách k sanitnímu vozu zdravotnické záchranné služby.

K požáru trámu od komínového tělesa v rodinném domu v ulici Dlouhá v Jablonném v Podještědí došlo v sobotu 18. prosince 2010 před 9. hodinou. Na místo byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči z Jablonného v Podještědí. Hasiči rozebrali část podlahy a zjistili, že je komínové těleso prasklé. Poté vyhledávali další skrytá ohniska, odvětrávali prostora a komín vyčistili pomocí kominického nářadí.


V sobotu 18. prosince 2010 před 16. hodinou přijalo operační středisko HZS Libereckého kraje žádost o záchranu srny, která uvízla v ulici K Bedřichovce v liberecké části Machnín v plotě.

Profesionální hasiči ze stanice Liberec na místě zjistili, že srna zůstala zaklíněna mezi kovovými hranoly plotu. Hasiči přestřihli hydraulickými nůžkami jeden z kovových hranolů a pohmožděnou srnu pomohli odnést do vozu pracovnice veterinární služby.


K dopravní nehodě osobních vozů zn. Opel Zafira a Renault 25 došlo v neděli 19. prosince 2010 okolo 15. hodiny na silnici č. I/9 na území obce Sosnová. K pomoci byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Česká Lípa.

Hasiči poskytli předlékařskou pomoc dvěma zraněným osobám. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby je předali do jejich péče. U obou vozů odpojili akumulátory a vozy zajistili proti vzniku požáru. Z jednoho vozu uniklo na vozovku menší množství motorového oleje, které zasypali sorbentem.

por. Mgr. Iva Michalíčková
tisková mluvčí
HZS Libereckého kraje
Sdílet
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 970 OK