Neděle 11. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Řidič havaroval do plotu a zahrady u domu

Dne 25. 12. 2010 v 10:54 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii osobního auta ve Velkých Karlovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka dobrovolných hasičů z Karlovic s rychlým výjezdovým vozem zn. Mitsubishi a dalším zásahovým speciálem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním tahu došlo k havárii osobního auta zn. Š Felica combi.

Řidič osobního vozu nezvládl jízdu na zledovatělém povrchu a s autem havaroval mimo komunikaci. Vůz prorazil oplocení u zahrady rodinného domu a zůstal ve sněhové závěji. Při havárii nebyl nikdo zraněn.

Jako první na místo dorazili dobrovolní hasiči, kterým se před příjezdem profesionálů podařilo havarované auto vykopat ze závěje, vyprostit ze zničeného pletiva plotu a následně také vrak vytáhnout svým speciálem na silnici a odstavnou plochu.

Po dojezdu profesionálů bylo auto prohlédnuto z pohledu zabránění případného požáru nebo úniku provozních kapalin. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně i úplně uzavřena komunikace na několik minut. Doprava byla hasiči regulována kyvadlově a následně uvolněna do běžného provozu. Na místě pomáhala také hlídka státní policie.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet