Sobota 10. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Auto na střeše a čtyři z pěti cestujících zraněni

Dne 25. 12. 2010 v 16:27 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné dopravní nehodě ve Valašských Kloboukách.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii osobního auta zn. Š Felicia, které následně narazilo do dalšího zaparkovaného osobního vozu.

Mladá řidička nezvládla jízdu na zledovatělé vozovce a havarovala mimo komunikaci. Při havárii se auto dostalo přes chodník a narazilo do stromu. Po nárazu do stromu se vůz převrátil na střechu. Při havárii bylo zachyceno také jedno ze zaparkovaných aut, které bylo částečně poškozeno. Jako první u nehody pomáhali místní občané.

Z nedaleké stanice byli hasiči na místě do jedné minuty od výjezdu. Všech pět pasažérů z osobního auta bylo už venku a nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Jednalo se o tři dospělé a dvě děti. Čtyři z nich byli při havárii zraněni.

Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byli zranění převezeni na místní polikliniku k ošetření a další odborné zdravotnické péči. Následně byli do nemocnice ve Zlíně převezeni dva dospělí a jedno dítě.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost centrem města. Po zadokumentování nehody hasiči převrátili vrak vozu zpět na kola a drobný únik provozních kapalin zlikvidovali sorbenty.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet