Čtvrtek 22. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vydatné sněžení komplikovalo dopravu na Zlínsku

Vydatné sněžení znamenalo především dopravní komplikace a řadu dopravních nehod i havárií. U série událostí museli zasahovat také profesionální nebo dobrovolní hasiči.

13:49 – Pačlavice
Jednotka profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan vyjela na pomoc po hlášené havárii osobního auta u Pačlavic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k vážnější havárii osobního auta zn. Ford Escort.

Šestadvacetiletá řidička osobního auta nezvládla jízdu a havarovala mimo silnici, kde zadní částí vozu narazila do stromu. Při havárii utrpěla šok a se zraněním hlavy zůstala vyset v bezpečnostním pásu. Na místě ji našli dřevaři, kteří nedaleko nehody pracovali a přivolali pomoc.

Hasiči přijeli ze záchranářů jako první a okamžitě poskytli zraněné ženě první laickou pomoc. V šoku uváděla spoustu nesouvislých a zmatečných informací. Po příjezdu zdravotníků byla přenesena do sanitního vozu a odvezena do nemocnice. Hasiči zajistili vrak auta proti požáru a úniku provozních kapalin.

11:40 – Zašová
Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí vyjela na pomoc při úklidu po dopravních nehodách na hlavním tahu mezi obcí Zašová a Valašské Meziříčí.

11:27 – Pozlovice
Jednotka profesionálních hasičů z Luhačovic vyjela ve společném výjezdu s jednotkou dobrovolných hasičů na pomoc po hlášené havárii auta u Pozlovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že auto havarovalo mimo silnici. Při nehodě nebyl nikdo zraněna hasiči pomohli s vyproštěním auta zpět na silnici.

10:54 – Zašová
Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí vyjela na pomoc po dopravní nehodě čtyř osobních aut. K nehodě došlo na hlavním tahu mezi Zašovou a Valašským Meziříčím. Hasiči pomohli s naložením jedné zraněné osoby a vozy zajistili proti případnému požáru nebo úniku provozních kapalin. Nedaleko této dopravní nehody došlo k dalšímu střetu dvou osobních aut, u kterých hasiči rovněž pomáhali po úniku provozních kapalin.

10:30 – Slušovice
Jednotka dobrovolných hasičů ze Slušovic zasahovala u dopravní nehody na kruhovém objezdu ve Slušovicích.

10:20 – Prostřední Bečva
Hasiči byli informováni o zapadlém patrovém autobusu s lidmi na příjezdové komunikaci k Poustevnám. O události jsme informovali policii a správce komunikace. Asi po půlhodině se podařilo autobusu vyjet ze sněhově pasti a dostat se do bezpečného místa silnice. Zásah se obešel bez výjezdu hasičů.

07:44 – Bělov
Jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic vyjela na pomoc po havárii sanitky převážející pacienta. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Kvasice a Bělov došlo k havárii vozidla zdravotnické záchranné služby na zledovatělé silnici. Sanitka se dostala mimo komunikaci a nemohla vyjet.

Po příjezdu hasičů byl pacient přeložen do našeho zásahového speciálu, aby byl v teple a byla mu poskytnuta další péče. Na vyproštění sanitky si velitel zásahu nechal ze stanice povolat jeřáb. Po příjezdu vyprošťovacího speciálu byl vůz zdravotníků vytažen.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet