Úterý 30. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Brněnský prígl 2005

Mistrovství republiky příslušníků HZS ČR a Policie ČR v silniční cyklistice

Na závodníky letošního ročníku čekalo milé překvapení. Nový 53 km okruh byl oproti loňským ročníkům zpestřen zajížďkou na místními cyklisty obávaný „Lažánecký kopec“. Toto zpestření bylo 2,5 km dlouhé stoupání s téměř vražedným náklonem 12–14%. Cyklisté se v této části tratě roztrhali na menší skupinky a jednotlivce a dalo by se říci, že bude rozhodnuto, kdo si odveze cenné kovy. Na prvních dvou místech neohroženě ujížděl Jiří Dvořák s Michalem Podzimkem z HZS Tábor. Oba dva si pořadí svou spanilou jízdou uhájili až do cíle. Za nimi se postupně zformovala druhá skupinka pěti jezdců. Ti se o cenné kovy poprali až ve spurtu v závěrečném stoupání. Nejvíce sil zbylo Vladimíru Vysockému z HZS Ostrava, který si svým spurtem dojel pro zlato v kategorii „B“.
V kategorii „C“ na kratší trati zvítězil domácí jezdec Lubomír Dočekal a v kategorii „D“ tradičně Ivan Lattenberg.
Závěrem děkujeme nejen pořadatelům, ale především všem zúčastněným závodníkům, kteří se v pekelném horku přijeli poprat s náročnou tratí. Příkladná byla účast hasičů z Pardubického kraje a potěšila i účast v kategorii „ostatní“. Startovní pole se letos rozšířilo i o závodníky a závodnice z PČR.
Všem ještě jednou děkujeme a těšíme se na Vás na závodě horských kol „Brněnský Dráček“.