Pondělí 19. listopadu 2018, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK

Brněnský prígl 2005

Mistrovství republiky příslušníků HZS ČR a Policie ČR v silniční cyklistice

Na závodníky letošního ročníku čekalo milé překvapení. Nový 53 km okruh byl oproti loňským ročníkům zpestřen zajížďkou na místními cyklisty obávaný „ Lažánecký kopec“. Toto zpestření bylo 2,5 km dlouhé stoupání z téměř vražedným náklonem 12–14%. Cyklisté se v této části tratě roztrhali na menší skupinky a jednotlivce a dalo, by se říci, že bude rozhodnuto kdo si odveze cenné kovy. Na prvních dvou místech neohroženě ujížděl Jiří Dvořák s Michalem Podzimkem z HZS Tábor. Oba dva si pořadí svou spanilou jízdou uhájili až do cíle. Za nimi se postupně zformovala druhá skupinka pěti jezdců. Ti se o cenné kovy poprali až ve spurtu v závěrečném stoupání. Nejvíce sil zbylo Vladimíru Vysockému z HZS Ostrava, který si svým spurtem dojel pro zlato v kategorii „B“.
V kategorii „C“ na kratší trati zvítězil domácí jezdec Lubomír Dočekal a v kategorii „D“ tradičně Ivan Lattenberg.
Závěrem děkujeme nejen pořadatelům, ale především všem zúčastněným závodníkům, kteří se v pekelném horku přijeli poprat z náročnou tratí. Příkladná byla účast hasičů z Pardubického kraje a potěšila i účast v kategorii „ostatní“. Startovní pole se letos rozšířilo i o závodníky a závodnice z PČR.
Všem ještě jednou děkujeme a těšíme se na Vás na závodě horských kol „Brněnský Dráček“.