Pondělí 25. října 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Třešeň byla pevnější než Superb

Dne 10. 7. 2005 ve 20:00 hod. zasahovali hasiči u těžké havárie osobního auta u obce Zahnašovice.

Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů z Holešova a Kroměříže se dvěma vozidly. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silnici z Horního Lapače do Zahnašovic došlo k velmi těžké havárii osobního auta Škoda Superb. Vozidlo vyjelo mimo silnici, kde přerazilo jeden strom třešňové aleje a o kmen druhého stromu se odrazilo do pole se vzrostlou kukuřicí. Kolemjedoucí řidič vytáhl ze zdemolovaného vraku zraněnou mladou ženu a položil ji vedle auta.

Hasiči, kteří přijeli na místo do několika minut, přemístili zraněnou ženu do nosítek a celou ji zafixovali ve vakuovém lůžku. Žena byla přenesena na silnici, kde vyčkala do příjezdu vozidla zdravotnické pomoci. Po prvotním ošetření lékařem byla žena odvezena do nemocnice v Kroměříži. Hasiči kolem havarovaného vozidla vytvořili rojnici a prohledali pole se vzrostlou kukuřicí. Cílem prohlídky bylo vyloučit možnost dalších zraněných osob. Rychlou prohlídkou blízkého okolí nebyl nikdo nalezen, ale pro důkladnou prohlídku byl na místo vyslán i policejní psovod.

Hasiči dál zajistili havarované vozidlo proti případnému vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Společně pomohli s úklidem značného množství uvolněných dílů z auta, které byly rozmetány do širokého okolí. Při nárazech do stromů bylo auto zcela zdemolováno a zničeno.

V době zásahu jednotek integrovaného záchranného systému byla vozovka průjezdná pouze po jedné polovině. Doprava byla řízena hlídkou policie a po vyšetření havárie byla průjezdnost plně obnovena.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet