Pátek 17. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

VZNIKÁ NOVÝ HASIČSKÝ ČASOPIS EXLIVE

Jeho uvedení na hasičský trh však záleží na každém z vás. Prohlédněte si nultou elektronickou PDF verzi a zaregistrujte se jako předplatitelé. Pomůžete tak vzniku unikátního projektu.

Tak a je to tady !!!

Právě jsme přihodili další novinku v historii našeho sdružení TRIPOS. Po registraci ochranné známky na soutěž IRON FIREMAN a přitvrzením celé soutěže do extrému jsme si na vás připravili další bombu.

Chceme společně s vámi uvést na trh nový, zcela unikátní časopis nejen pro hasiče. Rádi bychom vytvořili společenský magazín plný fotek, vtipu, rad a dobrého čtení jak v odborné rovině, tak i poskytnout čtenářům pohled na volný čas hasiče, jeho skutečné potřeby a jeho život. Prostě život hasiče v hlavní roli. Tak zní podtitul tohoto časopisu.

Nechceme konkurovat ostatním hasičským časopisům. Chceme vytvořit časopis, který si hasiči rádi přečtou a hlavně se dozví něco nového, zajímavého a rádi se k tomu po čase vrátí. Články typu – Integrovaný záchranný systém byl hlavním tématem 58. konference zasedání vedoucích pracovníků v oblasti PO v Bulharsku – nebo fotografie z jednání nejvyšších představitelů dobrovolných hasičů Horních a Dolních Kotěhůlek — to v tomto časopise prostě nehledejte. Nic proti těmto zprávám či fotografiím, ale do časopisu, který vychází párkrát do roka, se podle mého názoru nehodí. Na tyto zajímavé bleskovky máme přece web POŽÁRY.CZ.

Chceme ukázat zajímavou techniku a přihodit plakát, chceme vtipně glosovat situaci u hasičů, psát články o mimohasičských aktivitách nebo se prostě podívat na zajímavé místo na světě. Prostě opět dělat to, co jsme si při vzniku sdružení TRIPOS slíbili, propagovat hasiče a jejich aktivity ve všech formách. Čím více se o nás bude vědět, tím pro nás lépe. A dostat na trh jeden nezávislý časopis, to není koneckonců k zahození, nemyslíte?

Všechno ale záleží na vás. Za námi nestojí finance ze státního rozpočtu, ani silné sdružení v počtu několika desítek tisíc platících členů. My jsme nezávisle závislí na vás, čtenářích. Proto by se to paradoxně mělo ukázat v kvalitě, protože když vám nepředhodíme kvalitu, tak si nás nepředplatíte a my to zabalíme. Některé časopisy to zabalit nemusejí, protože mají silnou finanční pomoc a některé to zabalit prostě nemůžou. Každopádně to není myšleno nějak špatně či v závisti, jen jsem hodnotil situaci. Je dobře, že tu časopisy s tématikou pro hasiče jsou. Nám to ale nestačilo, my jsme si vymysleli další.

Pokud se to vydaří a předplatitelů bude přes 2000, tak se máte na co těšit. A když to půjde ještě lépe, časopis třeba zamíří i mezi laickou veřejnost a možná i do klasické distribuce, ale to je optimistická daleká budoucnost.

Roční předplatné je 399 Kč. Za roční předplatné vám přijde EXLIVE až domů poštou 4× do roka, pokaždé s malým bonusem. Stanete se členem klubu EXLIVE a na dobírku vám zašleme klubovou kartu předplatitele. V zásilce bude taky super samolepka na vaše auto (nalepit ji můžete samozřejmě kamkoliv) s postavičkou hasiče. To abychom se my všichni hasiči poznali. Pak už můžete jen v klidu čekat na první číslo, které přijde zabalené poštou na vaše jméno. A to není všechno! Za to, že jste nás podpořili, dostanete ještě tričko. Myslíme si, že to není špatný, za necelý čtyři kila dostat klubovou kartu, samolepku a tričko s výšivkou! No a samozřejmě čtyři čísla časopisu. Karta bude nabitá slevami. Od našich partnerů dostanete plno slev a bonusů, které budete moci využít. A stále je budeme rozšiřovat. Začněme třeba tím, že dostanete slevu na pojistném u Hasičské vzájemné pojišťovny, a. s., nebo slevu na zboží v našem e-shopu. Průběžně vás budeme informovat, jak to se slevami vypadá.

Každopádně se podívejte, jak vypadá nultá verze časopisu. Má jen pár stran a měla by ukázat, jakým grafickým i redakčním stylem budeme psát. Do plné 48 stránkové tištěné verze se vejde rozhodně více. A pokud se vám zalíbí a budete ho s námi chtít rozvíjet, vyplňte formulář pro zatím nezávaznou objednávku a přidejte ještě svůj názor.

Stáhnout časopis si můžete ZDE (1,6 MB) (Formát PDF – Acrobat Reader si můžete stáhnout na www.stahuj.cz), a ZDE (archiv RAR)

Pro ty z Vás kteří máte pomalejší připojení jsme připravili náhledy jednotlivých stran v JPG.
Strana 1 – titulní
Strana 2 a 3
Strana 4 a 5
Strana 6 a 7
Strana 8 a 9
Strana 10 a 11
Strana 12 a 13
Strana 14 a 15
Strana 16 a 17
Strana 18 a 19
Strana 20

--------------------------------------------------

Vyplnit formulář a předobjednat si časopis můžete ZDE.

A co nás vedlo k tomu, že jsme tento projekt rozjeli?
To si můžete přečíst v dalším připravovaném článku, sledujte náš web.
Sdílet