Čtvrtek 27. června 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stablecam 970

Plameny ničily včelstva

Dne 27. 9. 2005 v 19:12 hod. jsme byli informováni o požáru lesa ve Zlíně, Burešově. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Prštného a jednotka profesionálních hasičů podniku Mitas Zlín.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru chaty a včelínů v chatové oblasti Burešov.

K místu požáru hasiči natáhli několik proudů vody a začalo intenzivní hašení s cílem rychle lokalizovat požár. Společným zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na blízký les a na další okolní chatky. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo ohledáno. Při prvotním ohledání v nočních hodinách nebyla zjištěna příčina vzniku požáru, a proto bylo rozhodnuto o pokračování šetření druhý den dopoledne. Předběžná škoda byla vyčíslena na 100.000 Kč.

V dopoledních hodinách 28. 9. 2005 se na místo požáru sjeli vyšetřovatelé hasičů i policie. Společně provedli důkladné ohledání místa činu a zajistili několik stop pro další odborné zkoumání. Podle předběžných závěrů nelze vyloučil ani úmyslné založení požáru, a případ je tak nadále ve společném šetření. Vyšetřovatelé pracovali na místě požáru v neustálém ohrožení nebezpečně se rojících včel.

Podle majitele požár zničil nejen samotnou chatku s kompletním vybavením pro včelařství, ale hlavně rozsáhlá včelstva a včelíny. Při požáru uhořelo 23 včelstev z celkového počtu asi padesáti rojů. Požár zničil i další hospodářské vybavení a motorové nářadí.

Požár zasáhl i sousední chatku, ale poškození plameny nebylo nijak velké a způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena. Chatku před větším zasažením ochránilo plechové krytí jedné ze stěn budovy.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK