Čtvrtek 21. října 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár v kuchyni rodinného domu

Dne 11. 11. 2005 v 04:18 hod. byl hlášen požár rodinného domu v Tlumačově.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Tlumačov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v jednopodlažním rodinném domě došlo k požáru v kuchyni.

Před příjezdem jednotek hasičů se obyvatelé domu snažili požár hasit pomocí kbelíků s vodou, což bylo málo účinné. Hasiči bleskově rozvinuli vysokotlaké vodní vedení a požár uhasili. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru z kuchyně na další místnosti v domě. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Silně zakouřené prostory domu musely být hasiči odvětrány přetlakovou ventilací.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Příčina vzniku požáru je ve společném šetření hasičů a policie. Na místě se podařilo zajistit několik stop, které budou podrobeny odbornému zkoumání. Požárem způsobená škoda na vybavení kuchyně byla vyčíslena na 150.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit hodnoty domu ve výši 1 mil. korun.

Požár byl na tísňovou linku 112 ohlášen řidičem kamionu a řidičem autobusu, kteří projížděli kolem a viděli valící se kouř z oken domu.

Celé dopoledne probíhalo společné šetření vyšetřovatele hasičů a policie na místě požáru. Zajištěné stopy budou zaslány k odborné expertíze specializovaného pracoviště Policie ČR v Brně. Vyšetřovací verze se zabývají otázkami technické závady na elektroinstalaci nebo na vybavení kuchyně. V tomto počátečním stádiu šetření nebyla prozatím ani vyloučena možnost úmyslného založení požáru.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet