Pátek 19. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

„Boj o vteřiny“

Dne 30. dubna 2011 se konal ve městě Mělník 8. ročník hasičské soutěže o putovní pohár starosty města Mělník s názvem „Boj o vteřiny“. Vzhledem k tomu, že již nelze závody pořádat v centru města z důvodu nevhodného povrchu rozhodl se organizátor akce soutěž přesunout do sportovního areálu na Podolí.

Soutěž byla určena pro muže, kteří absolvovali dráhu dlouhou 100 metrů s překážkami na travnatém povrchu a jsou členy SDH nebo JSDH.

Nejdřív jednotlivci běželi 2 pokusy na čas a nejlepších 8 postoupilo do finále, které probíhalo vyřazovacím způsobem. Po celou dobu závodu se měřil soutěžícím čas. Závodník s nejlepším časem byl pak oceněn zvláštní cenou od sponzora. Hlavní ceny předal starosta města MVDr. Ctirad Mikeš.

Výsledky:

• místo a putovní pohár získal František Bartoníček, SDH Konětopy
  • místo obsadil David Wolf, SDH Konětopy
  • místo obsadil Pavel Novák, SDH Hrobce

Zvláštní ceny:

Cenu za nejlepší čas věnovala firma BOZPON Ing. Jiří Nalezínek a získal ji František Bartoníček, SDH Konětopy

Cenu pro nejmladšího závodníka – velký čokoládový dort – věnovala Petra Matoušková a získal ji Jan Potočiar, SDH Tuhaň

Cenu pro nejstaršího závodníka – koberec – věnovala fa HAMED a získal ji Petr Holeček, SDH Konětopy

Organizátor soutěže děkuje všem příznivcům a sponzorům, a to především fa Petr Maštálko s.r.o., Mělník, Hasičské vzájemné pojišťovně a.s. a dále společnosti Cukrovary TTD a.s., Dobrovice, Balící centrum Mělník, RIVA s.r.o., Podlahové krytiny Eva Hroudová, Neratovice, OMA CZ a.s., Restaurace „U Rytířů“, KRAUS – mělnické vinařství.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník.