Středa 17. července 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Při požáru hasiči našli chemikálie

Dne 13. 12. 2005 krátce po 19. hodině vyjely jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, stanice Nový Jičín a jednotky sboru dobrovolných hasičů Ženklava, Štramberk a Kopřivnice k požáru bývalé hospody v Ženklavě.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že hoří jeden z pokojů bývalé hospody, která nyní slouží jako ubytovna. Při průzkumu nebyly nalezeny žádné osoby, ale v místě požáru byly nalezeny 2 tlakové lahve s propan-butanem (2 a 10 kg). Hasiči je vynesli mimo objekt a ochladili je. Protože prostor ubytovny byl velmi silně zakouřen, nasadili hasiči přetlakovou ventilaci k odvětrání zplodin hoření. Během 25 minut po příjezdu jednotek se podařilo požár lokalizovat. Jednotky prováděly kromě hašení i další průzkum objektu a rozebraly střešní konstrukci nad místem požáru. V okolních místnostech byly nalezeny lahvičky s chemikáliemi. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Nový Jičín se speciálním zásahovým automobilem pro chemické havárie, byli aktivizováni specialisti z chemické laboratoře Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frenštátě pod Radhoštěm. Při detailním průzkumu v objektu bylo nalezeno několik další lahviček s chemikáliemi. Obaly byly uzavřené a nepoškozené. Chemikálie byly uloženy ve speciálních kontejnerech a byly bezpečně převezeny k další identifikaci a likvidaci do laboratoře.
Ve 21 hodin byl požár jednotkami hasičů úplně uhašen. Škoda na objektu ubytovny nebyla velká, vzhledem k charakteru a stáří vybavení byla majitelem stanovena na 7 tisíc korun. Příčinu požáru v současnosti zjišťují vyšetřovatelé HZS kraje a Policie ČR. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani usmrcen, nalezené chemické látky neohrozily okolí a byly bezpečně zlikvidovány.


mjr. Ing. Petr Faster
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Ilustrační foto.
Sdílet
Banner Agrotec 970x150 OK