Neděle 3. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Policejní člun zachraňoval na Rozkoši

Dnešní služba začala novoměstským a českoskalickým policistům pěkně zostra. O půl šesté ráno zavolal náhodný svědek na obvodní oddělení do Nového Města nad Metují, že na vodní hladině přehrady Rozkoš nedaleko kostela ve Lhotě vidí tři muže u převrácené loďky, kteří se pravděpodobně topí. Operační důstojník ihned zalarmoval policejní hlídku z České Skalice, která provozuje policejní člun. Policista z hlídky neváhal, popadl klíče od policejního člunu a vyjel ke kotvišti.

Ilustrační foto

Současně ke břehům přehrady vyrazila na pomoc hlídka z opačné strany přehrady, z obvodního oddělení v Novém Městě nad Metují, do jejíhož rajónu označená část vodního díla náleží a která přijala oznámení.

Policisté po příjezdu k určenému místu skutečně uviděli ve větší vzdálenosti od břehu na vodní hladině tři muže ve vodě držící se převrácené loďky. Naštěstí se všichni tři muži stále drželi loďky a okamžité ohrožení života nehrozilo. Policisté rychle nastartovali člun a zcela zjevně nedobrovolným trosečníkům vyjeli na pomoc. Loďku v krátké chvíli zapřáhli na lano a vlečením přitáhli zpět i se stále se držícími muži k pevnému břehu.

Trosečníky za několik minut šťastně dostali na pevnou zem nezraněné, jen pořádně mokré a mírně vystrašené. Mohli však děkovat, že díky pohotové akci policistů s člunem nepobyli ve vodě příliš dlouho.

zdroj: PČR Por. Bc. Eva Prachařová

Sdílet